Kim jesteśmy?

Dominika Wojcieszek

Fundatorka i Prezeska Zarządu Fundacji

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego oraz San Francisco State University.

Dużą część życia spędziłam zdobywając rozmaite doświadczenie tak zawodowe, jak i życiowe, w różnych zakątkach świata. Prowadziłam badania paleooceanograficzne, zarządzałam laboratorium badawczym, udzielałam się na wolontariatach paleontologicznych i nurkowych, brałam udział w rejsach badawczych, opracowywałam i prowadziłam zajęcia i warsztaty edukacji morskiej, udzielałam wywiadów w radiu i telewizji, współtworzyłam publikacje dotyczące metod edukacji morskiej. Widziałam skutki degradacji środowiska i efekty odpowiednich działań ochronnych, doświadczałam nierówności społecznych i poznawałam sposoby na ich eliminację, a przede wszystkim, uczyłam się walczyć o to co ważne. Jako urodzona buntowniczka i feministka, nie wierzę, że dobrobyt ludzi i środowiska naturalnego to dwie odrębne sprawy. Dlatego właśnie ufundowałam Tygrysie Lilie.

Anna Dolna

Wiceprezeska Zarządu Fundacji

Z wykształcenia jestem oceanografem, z zamiłowania księgową i (w dobrym tego słowa znaczeniu) biurokratką.
Tabelaryzuję, analizuję, pilnuję terminów, znam się na interpunkcji i zwrotach grzecznościowych, wiem gdzie zadzwonić, z kim załatwić – jednym słowem OGARNIAM. Uwielbiam morze i chciałabym aby ludzie zrozumieli nie tylko swój wpływ na środowisko, ale także to jak zmienione środowisko wpływa na nas.

Agata Skomar

Członkini Zarządu Fundacji

Jestem biolożką, biolożką morską i graficzką. Urodziłam się nad morzem w północno-zachodniej Polsce, na wyspie Uznam. Już jako dziecko wiedziałam, że chcę zostać oceanografką.

Każdą niedzielę spędzaliśmy z rodziną na oglądaniu filmów przyrodniczych, w których czasem pojawiał się mój idol – Sir David Frederick Attenborough. Jego głos wciągał mnie na około godzinny seans w głębię wielkiego błękitu. Byłam zafascynowana ogromem oceanu i organizmami, które tam widziałam, żyjącymi w całkowitej harmonii. Bliskość Morza Bałtyckiego, którą miałam na co dzień, sprawiła, że nie wyobrażałam sobie bez niego życia.

Od najmłodszych lat rodzice uczyli mnie i moją siostrę szacunku do Ziemi, przyrody i Oceanu. Już jako małe dziecko mówiłam rodzicom, że chcę odkryć nowe gatunki koników morskich. Droga do spełnienia tych marzeń nie była łatwa. Jako edukatorka morska mam szansę zaszczepić w młodych ludziach, a starszym pomóc odkryć, miłość i szacunek, jakimi ja darzę Ocean. Pragnę wykorzystać tę umiejętność, aby móc prowadzić edukację w różnej tematyce, a zdolności graficzne często pomagają w lepszym przekazywaniu wiedzy czy spostrzeżeń, które pragnę przekazać.

Ziemia jest naszym domem i musimy o nią dbać. Moją misją jest zapewnienie, aby przyszłe pokolenia mogły żyć w harmonii i podziwiać piękno życia na Ziemi.

Przyszłość jest w naszych rękach!